Altın fiyatları haftanın kapanışında ne kadar oldu? 18 Ocak çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum
Altın fiyatları haftanın kapanışıyla birlikte ne kadar oldu sorusunun yanıtı, binlerce yatırımcı tarafından sorgulanmaya başladı. Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,90 artışla 221,20 liradan tamamladı. İstanbul Kapalıçarşı'da, bugün kapanışta çeyrek altın 361,00 lira, Cumhuriyet altını 1.477,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 0,90 düşüşle 221,20 liradan işlem gördü.
AB, ABD'yle ticaret anlaşması müzakeresine hazırlanıyor
AB Komisyonu, ABD ile sanayi ürünlerinde gümrük vergilerini kaldırmak üzere ticaret müzakereleri yapılması için AB Konseyi'nden yetki talebinde bulundu.
Çin'den ABD çıkarması!
Amerikan otomotiv endüstrisinin başkenti Detroit'te düzenlenen 2019 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı hızlı başladı. Hafta başında kapılarını açan yılın ilk uluslararası otomobil etkinliği, birçok yenilik ve ses getiren modele ev sahipliği yapıyor. Bu yılki fuarda, son yıllarda olduğu gibi elektrikli otomobiller ve SUV'lardan çok, yüksek hacimli benzinli motorlara sahip spor modellerin daha çok dikkat çektiği görülüyor. 2019 Detroit Fuarı'nın en çarpıcı gelişmesi ise, 2020 yılında ABD pazarına gireceğini açıklayan Çinli marka GAC ile ABD'de satılması yasak olan modelini sergileyen Hintli Mahindra'nın gerçekleştirdiği gövde gösterisi oldu. Yiğitcan Yıldız'ın haberi
TCMB'den kamu bankalarının karşılık yükünü hafifleten karar
Merkez Bankası, kamu bankalarının zorunlu karşılık yükünü hafifleten önemli bir karar aldı. Merkez Bankası, kamu kurumlarına ait mevduat ve katılım fonlarını, zorunlu karşılığa tabi yükümlülükler kapsamından çıkardı. Kamu kurumlarının paraları kamuya ait banka ve katılım bankalarına yatırılabiliyor
Merkez Bankası'ndan son dakika açıklaması
Merkez Bankası, Hazine'ye 33.7 milyar TL kâr payı avansı aktaracak. Bankanın bu sabah yapılan olağanüstü genel kurulunda 2018 yılı kesinleşmemiş hesap dönemi kârından hesaplanan tutarın yüzde 90'ının avans olarak Hazine'ye aktarılması kabul edilmişti. Bankadan yapılan açıklamada "İlgili mevzuat çerçevesinde 33.7 milyar TL'lik kâr payı avansının hissedarlara dağıtımına başlanmıştır" denildi. Merkez Bankası'nın diğer hissedarlarına sembolik para ödeniyor
Tur Assist’te Yener dönemi
İspanyol Mapfre Asistencia’nın Türkiye ofisi olarak 1996 yılından bu yana hizmetlerine devam eden Tur Assist’te yeni yılla birlikte üst düzey bir atama gerçekleşti. 21 yıldır Tur Assist’te çeşitli görevlerde bulunan ve 2013 yılından bugüne de Tur Assist Genel Müdürü olarak görev alan Cemal Fenercioğlu emekliye ayrılırken, Fenercioğlu’ndan boşalan genel müdürlük koltuğuna ise kurumsal hayatta 30 yıla yakın iş deneyimi olan Nevra Yener getirildi.
5G Vadisi’ne Nesnelerin İnterneti Platformunu taşıdı
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun liderliğinde hayata geçirilen 5G Vadisi Açık Test Sahası’na Netaş da katıldı. Şirketin 5G Vadisi’nde kurduğu platformu üzerinden, öğrenciler, start-up’lar, akademisyenler ve kuruluşlar IoT projelerini geliştirilebilecek.
Unico Sigorta’nın yeni genel müdürü Özcan
Unico Sigorta, 18 Aralık 2014 tarihinden bu yana Unico Sigorta Genel Müdürü olarak görev yapan Cenk Tabakoğlu’nun, 16 Ocak 2019 tarihi itibarıylagörevinden ayrıldığını ve yerine vekaleten şirket CFO’su Ahmet Özer Özcan’ın atandığını açıkladı.
Hürriyet Gazetesi
TRT Haber
Habertürk
NTV Haber
CNN Türk